Байерн побеждава Барселона на Камп Ноу, Лукаку носи успех на Челси – Спорт

© Ройтерс

Байерн Мюнхен победи Барселона с 3: 0 като гост в мач от група Е на Шампионската лига. Баварците не оставиха противниците си без шанс, ставайки фаворит в мача и напълно оправдаха прогнозите си. …

Силите на Барселона успяха да запазят равенството до 33 -ата минута, когато Томас Мюлер откри. Останалите два гола вкарва Робърт Левандовски в 56 -ата и 85 -ата минута.

В продължение на 90 минути Барселона не нанесе нито един точен удар и рядко приближаваше опасно вратата на Мануел Нойер.

Доминирането на баварците беше пълно. Те направиха 16 удара, седем от които попаднаха в линията на вратата. Пазителят, Марк Андре тер Стеген, имаше много повече работа. Топката уцели напречната греда два пъти преди вратата на Левандовски.

В мача от група Н шампионите на европейските клубове Челси победиха Зенит с 1: 0. Единственият гол бе отбелязан от Ромелу Лукаку, който беше точен в 69-ата минута. В мача от същата група Ювентус победи с 3: 0 Малмьо на стадиона си в Торино.