Байерн Мюнхен с класика след тотална доминация, Барса отпада от Шампионска лига – Футболен свят – Шампионска лига

Байерн победи Барселона с 3:0 в един от най-интригуващите мачове от последния кръг на Шампионската лига. Домакините откриха резултата след удар с глава на Томас Мюлер, а малко преди края на първото полувреме Лерой Сане удвои резултата с красив удар. Половин час преди края на мача Джамал Мусиала направи резултата класически за баварците.

източник: Sofascore.com

Така за първи път от 20 години Блаугранас не се класира за груповата фаза на най-комерсиалния клубен турнир и ще играе в Лига Европа през пролетта, докато баварците спечелиха всичките си групови мачове с 18 точки. …

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Домакините започнаха по-агресивно и в 4-ата минута имаха добра възможност да намерят резултат. Робърт Левандовски стреля от свободен удар, но ударът му срещна тялото на Серхио Букс.

В 7-ата минута каталунците отправиха първия точен удар в мача, след като Жорди Алба стреля от далечно разстояние, но Мануел Нойер улови.

Гостите бяха по-активни в първите минути, но баварците отговориха със страхотен натиск и попречиха на възпитаниците на Шави да организират спокойно атаките си.

И двата отбора не действаха на високо темпо, което не доведе до опасност пред една от двете врати. В 21-ата минута тишината на Алианц Арена беше нарушена, след като Мемфис Депай се премести вдясно и продължи в наказателното поле до Усман Дембеле, който моментално стреля през вратата на Мануел Нойер.

Седем минути по-късно Байерн Мюнхен отговори. Томас Мюлер нахлу в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, след което Марк-Андре Тер Стеген се намеси решително. Жорди Алба веднага се намеси след парираната топка и нокаутира.

Половин час след началото на мача треньорът на Барселона Шави трябваше да направи принудителна смяна, след като Жорди Алба беше контузен и заменен от Оскар Мингес. Опитен защитник беше контузен преди двубоя, но треньорът на Блаугранас рискува включването му от първите минути.

В 32-ата минута Кингсли Коман центрира в наказателното поле, където Джамал Мусиала насочи с глава право в ръцете на защитника на Барселона.

Две минути по-късно Роберт Левандовски беше ударен в наказателното поле, след което заложи два пъти на Жерар Пике и технически се концентрира върху Томас Мюлер, който спечели въздушния мач с Роналдо Араухо и отбеляза с глава. Системата за отбелязване на голове информира рефера Овидиу Хатцеган, че топката премина линията и голът е отбелязан.

Три минути преди края на първото полувреме домакините удвоиха разликата. Лероа Сане хладнокръвно премина напред в половината на каталунците, след което с мощен удар, красиво реализиран от границата на наказателното поле.

Байерн имаше страхотна възможност да направи резултата класически две минути след началото на второто полувреме, след като домакините организираха отлична контраатака. Алфонсо Дейвис се концентрира успоредно на целта, където Лерой Сане вместо няколко сантиметра прати топката в ръцете на Марк-Андре Тер Стеген.

Барселона се опита да изведе мача напред, но се изправи пред добре организирана защита пред Мануел Нойер. В същото време точността на предаването на домакините беше почти два пъти по-висока от тази на гостите.

В 62-ата минута баварците постигнаха класически резултат. Робърт Левандовски изведе Алфонсо Дейвис на левия фланг. Защитникът бутна напред и се концентрира рязко на земята, след което Джамал Мусиала отбеляза отблизо. Голът беше проверен с VAR поради подозрението, че топката е излязла при центриране на канадца, но проверката потвърди, че голът е правилен и баварците отбелязаха третия гол.

И двата отбора постепенно се забавяха и изглеждаше, че Барселона най-накрая се примири със съдбата си. Играта често се прекъсваше след нарушения, които не водеха до опасности за гол.

В 86-ата минута Лерой Сане отбеляза в наказателното поле, но флангът отново не успя да намери гол, стреля във вратата, до края на терена действията на терена не се промениха, а баварците запазиха уверена преднина .

БАЙЕРН М – БАРСЕЛОНА 3:0

1:0 Томас Мюлер 34′

2:0 Лерой Сане 42′

3:0 Джамал Мусиала 62′

НАЧАЛНИ СЪСТАВИ:

БАЙЕРН М: Мануел Нойер, Бенджамин Павар, Дайо Упамекано, Никлас Суле, Алфонсо Дейвис, Корентин Толисо, Томас Мюлер, Кингсли Коман, Джмал Мусиала, Лерой Сане, Робърт Левандовски

Треньор: Юлиан Нагелсман

БАРСЕЛОНА: Марк-Андре Тер Стеген, Сержиньо Дест, Жерар Пике, Клемент Лангл, Роналд Араухо, Жорди Алба, Серхио Бускетс, Франки де Йонг, Гави, Усман Дембеле, Мемфис Депай