Байерн Мюнхен победи Барселона с 3:0 в Шампионската лига

Най-големият кошмар за феновете на Барселона е факт. Блаугранас не надмина себе си и загуби дългоочаквания мач от кошмарния си Байерн Мюнхен (Мюнхен). Въпреки че никога не играха, баварските домакини бяха класа над избора на Шави Ернандес и спечелиха с 3-0 години Лос Каулс извън турнира на богатите.

Обилният снеговалеж забави Аталанта – Виляреал

Мачът трябва да се играе утре по същото време

Барселона ще продължи участието си в Лига Европа, но днешното „постижение” ще лиши клуба от над 20 милиона евро. Нещо много обезпокоително пред всички финансови затруднения, които Мемфис Депай и компанията изпитват. За да компенсира тези финансови загуби, Барса ще трябва да спечели втората най-силна континентална надпревара.

Снимка 556582

Източник: Twitter / ФК Байерн

Гостите започнаха много по-активно мача на празната Алианц Арена. Приоритет беше на скоростта на Мемфис Депай и Усман Дембеле. Една комбинация доведе до резултатна позиция, в която френският халф стреля през горната греда.

Постепенно Байерн усети правилния ритъм и прераждането им съвпадна с контузията на Жорди Алба, който беше принудително заменен от Оскар Мингес. За по-малко от четири минути резултатът беше открит.

Ювентус 1:0 Малмьо в мач от Шампионска лига

Ювентус се оказа големият победител в група H.

Възрастната дама се възползва от грешката на Челси

Роберт Левандовски обърна посоката няколко пъти срещу Пике, след което центрира Томас Мюлер. #25 Frankie De Jong прескочи и се насочи към празен ъгъл. Въпреки че Арухо нокаутира, часовникът на Овидиу Хатцеган предупреди, че топката е минала извън голлинията.

Снимка 556581

Байерн се отказа от мача с преднина от два гола. Лерой Сън трябваше да спечели много метри с топката в крака. Последва силният му удар в 43-ата минута, в резултат на който нетренираният Тер Стеген доведе резултата до 2:0.

Веднага след почивката една класика може да е факт. Лерой Сане не успя да отбележи втори гол, когато стреля в обсега на вече безпомощен защитник в левия ъгъл. Действията му изненадаха всички негови звездни съотборници.

Зенит - Челси 3:3 в мача от Шампионска лига

Плахите ще объркат плановете на Челси за Шампионска лига

Британците загубиха първото място в група H след 3:3 със Зенит

Снимка 556583

Крайният резултат 3:0 се оформи в 62-ата минута, когато Джамал Мусиала се разписа след асистенция на Алфонсо Дейвис. Известно време VAR смяташе за класически гол, но не бяха изключени засади.