Байерн Мюнхен победи Барселона на центъра на Камп Ноу, Мюлер изравни с Румениге – Шампионска лига

Байерн победи Барселона, след като победи каталунците с 3: 0 на центъра на Камп Ноу. Баварците изцяло доминираха в мача и не оставиха никакъв шанс на обвинените на Роналд Куман. Два гола за германския шампион вкара Робърт Левандовски, а един добави Томас Мюлер. Това беше # 217 гол за Германия срещу Байерн Мюнхен, така че той изравни резултата между легендата и бившия изпълнителен директор на клуба Карл-Хайнц Румениге.

Барселона завърши мача без нито един изстрел към вратата, който бе охраняван от Мануел Нойер.

Мачът започна по същия начин, тъй като и двата отбора внимаваха и не гледаха често към вратата на противника. Байерн първи стигна до опасна ситуация, когато в 19-ата минута Лерой Сане удари силно от ръба на наказателното поле, но Марк-Андре Тер Стеген показа отличен рефлекс и спаси.

В 26 -ата минута Байерн беше много близо до гол. Джамал Мусиал отлично поведе в наказателното поле на Барса, като стреля моментално, но директно в тялото на водолазния защитник на домакините. Флангът на баварците обаче успя да върне топката, но след това не успя да нанесе нов удар и с последващото разбъркване защитата на каталунците се раздели.

Байерн продължи да оказва натиск върху противниците и в 31 -ата минута организира опасна атака, след като Сане намери Мюлер на ръба на наказателното поле. Нападателят на гостите се опита да направи пас към Робърт Левандовски, но атаката беше спряна поради засада.

Разочароващ старт за Манчестър Юнайтед в Шампионската лига след червен картон и фрактура (ВИДЕО)

В 34 -ата минута Байерн най -накрая отбеляза. След многократно действие Сане се отрази на Томас Мюлер, който стреля от голямо разстояние, топката удари тялото на Ерик Гарсия и влетя в мрежата на Тер Стеген. Нападателят на Байерн имаше гол под 17 217, изравнявайки резултата с легендата и бившия изпълнителен директор на клуба Карл-Хайнц Румениге. Мюлер вкара седмия гол в шест мача срещу Барселона.

Каталунците започнаха второто полувреме по -активно, тъй като подопечните на Роналд Куман започнаха да търсят изравнителен гол. В 49 -ата минута Серхио Бускетс стреля много силно от голямо разстояние, но Томас Мюлер изпусна крака си и изби в корнер.

Само три минути по -късно Байерн отговори с отлична позиция. Левандовски успя да намери Сане в наказателното поле на гостите, когато националният отбор на Германия стреля от движение, но Тер Стеген спаси с крак.

Четири дузпи и червен картон в хълцане между Севиля и Ред Бул Залцбург (ВИДЕО)

Гостите продължиха да демонстрират отличен футбол и стигнаха до втори гол в 56 -ата минута. Джамал Мусияла стреля много силно от границата на наказателното поле, топката уцели лявата греда и се върна от пеналта. Тук Левандовски беше най -находчивият и отбеляза 2: 0 с едно докосване.

В следващите минути темпото на терена се забави и двата отбора рядко стигаха до нещо по -интересно пред противниковата врата.

Байерн беше близо до третото попадение в 84 -ата минута, когато Гнабри успешно изведе Забицер в наказателното поле, тъй като австриецът стреля от хода, но на вратата. За няколко секунди баварците стигнаха до нова цел. След добра контраатака Гънбри стреля, но топката уцели напречната греда. Тя обаче се върна в наказателното поле, където беше контролирана от Робърт Левандовски. Полякът изобрази защитника на противника и събори Тер Стеген с мощен удар.

До края на мача нямаше опасни ситуации и в резултат Байерн Мюнхен поздрави за определен успех – 3: 0.

В друг мач от група Е, Динамо Киев и Бенфика не спечелиха на олимпийския стадион в украинската столица. Мачът завърши при резултат 0: 0. И двата отбора не показаха нищо особено, тъй като в мача нямаше сериозни голове.

Киевското Динамо все пак се отличи в 93 -ата минута, след като Николай Шапаренко отбеляза след успешен пас в наказателното поле на португалците. Ситуацията е проучена с помощта на VAR, след което попадението не се брои поради засадата.