Бадос става шампион в „тенис рай“ след повече от 3 часа страхотен тенис – TennisKafe

BNP Paribas Open, финал
Паула Бадоса-Виктория Азаренка 7-6 (5), 2-6, 7-6 (2)

Паула Бадоса е шампионка в Индиън Уелс в първия райски турнир по тенис след две и половина пауза. На финала, който е далеч един от най-добрите мачове за сезона, испанецът спечели след 7-6 (5), 2-6, 7-6 (2) срещу Виктория Азаренка след 3 часа 4 минути на корта.

Тези двамата определено направиха голяма публичност за женския тенис с изключително ниво и спиращи дъха обмени, тъй като всеки можеше да има успех и в крайна сметка беше заслужено решено в тайбрек, в който Бадоса успя да покаже най -доброто за разлика от Азаренка, която започна с двойна вина, тя загуби още няколко важни плейофа. Бившият # 1 пропусна страхотен шанс да стане първият трикратен шампион на турнира. В третия сет тя сервира в мача при 5-4 и поведе с 30-0, но оттогава имаше четири непредизвикани грешки.

За Bados това е втората титла в WTA, откакто спечели WTA 250 Championship в Белград по -рано тази година.

„Помня това когато бях на 14-15 години, гледах по телевизията как печелиш титли от Големия шлем и казах на треньора си, че един ден искам да играя като теб… Благодаря ви, че ме вдъхновихте толкова много. Нямаше да съм тук без жени като теб “, каза първата испанска шампионка в пустинята на съперницата си на финала по време на церемонията по награждаването. „Благодаря на моя екип, че ми помогна много през тези две седмици. Това е сбъдната мечта. Искам също да благодаря на феновете, вие ме подкрепяте непрекъснато през тези две седмици. “

Финалният мач определено беше един от онези специални мачове, в които и двата си струваха да спечелите, играйки смело и агресивно с постоянни победители. В края на мача победните хвърляния бяха 93 (45 за Бадоса, 48 за Азаренка) с 88 непровокирани грешки (44 за Бадоса, 40 за Азаренка). Всъщност беларуската завърши мача с 9 точки повече от съперницата си, както и с две пробиви (7 от 17 срещу 5 от 13 за испанката), но това не беше достатъчно за нов трофей в Калифорния. Голямата разлика се оказа Перфектна игра Badosy Tie-Break на първия и третия сет, което по никакъв начин не намекна, че за първи път играе на такъв грандиозен финал.

“Поздравления за Паула. Беше забавно да играя с теб. Ще се видим скоро, но беше специално да бъда тук отново две години и половина по -късно”, каза Азаренка, която показа класа с поведението си след загубата.

За Бадоса това беше неговият турнирен дебют и на път към трофея. тя победи четирима от топ 20 тенисистки, включително три шампиони от Големия шлем представлявано от Барбора Крейчикова, Ангелик Кербер и Азаренка. В понеделник тя ще бъде # 13 в света, като се има предвид, че тя ще започне сезона извън топ 70. Тя също има отличен шанс да се състезава на финалите на WTA и вече е класирана на 8 -мо място за една година.

Първият комплект ни показва много ясно, че ще гледаме специален финал. Той продължи 78 минути и предвид равностоен и труден мач, естествено завърши с тай-брейк. От 12 до 6-6 имахме 4 пробиви и още 4 мача с коефициенти за пробив. При резултата 6: 5 Бадоса подаде молба за сета, но разреши почивка, преди да спечели тай-брейка, в който имаше 7 мини-брейка.

За испанката беше трудно да поддържа високо ниво, а след леко падане тя загуби с две пробиви през второто полувреме и не успя да се върне в битката за сета, в която отбеляза само 39% от точките в първо. обслужване.

Важното за испанката беше, че тя намери най -добрия си тенис до началото на третата част, в която Азаренка имаше проблеми при втория сервис, като спечели само 17% от плейофите. Беларусът все повече излизаше от играта с отличната си онлайн игра, която й помогна да си възвърне ранния пробив.

При 5: 4 и 30: 0 беларуската изглеждаше много близо до титлата, но нервите й проработиха и четири поредни грешки позволиха на Бадосе да изравни резултата и да отиде на тай-брейка, в който беше изключителна.