Баварска кола премина през Киев по инерция + ВИДЕО

Байерн Мюнхен победи Динамо Киев с 2:1 като гост в мача от група Е на Шампионска лига на Олимпийския стадион в Киев.

Шесткратният европейски шампион сред клубовете реагира адекватно Петък Блейд в Бундеслигата и завърши първото полувреме срещу Киев с преднина от два гола.

Първият беше истински скъпоценен камък, защото ненаситният нападател Робърт Левандовски се отличи с ефектна задна ножица. Преди почивката Кингсли Коман удвои.

През второто полувреме Мюнхен забележимо се отпусна, а Киев – вдъхновен. Двадесет минути преди края на редовното време Денис Гармаш засече гола на Нойер, отбелязвайки първия гол на Динамо в надпреварата този сезон.

Байерн също теоретично спечели групата си с 15 точки. Динамо Киев остава твърдо на дъното и засега има само една точка. По-късно днес Барселона и Бенфика се борят за второто място.

Леон Горецки получи първа възможност в мача още във втората минута, но получи удар от съотборника си.

По-малко от четвърт час от играта баварците откриха резултата изключително красиво на заснежен терен. Иля Забарни не успя да мине Бенджамин Павар, а от единадесет метра Роберт Левандовски се отличи с ефектна ножица за гърба.

В 29-ата минута се случи нещо, което рядко се случваше – вратар #1 в света за 2020 г. Мануел Нойер не удари топката, а съотборникът му Горецка почти си отбеляза автогол. При опасна игра на украинците халфът успя да изиграе топката в последния момент, но капитанът Нойер пропусна топката и за щастие топката се отби в напречната греда.

В 42-ата минута Байерн удвои преднината след бърза атака. Отляво, непокритият Кингсли Коман получи своя сънародник Корентин Толисо отляво и хладнокръвно превърна в горния ляв ъгъл.

Динамо започна много по-трудно второто полувреме, а в началото Нойер трябваше да направи отлично двойно спасяване, за да лиши домакините от добра атака.

Подакътниците на Юлиан Нагелсман явно запазиха силата си и то не на максимална скорост, но това не попречи на Толисо да опита късмета си в средата на второто полувреме с удар от далечна дистанция. Вратарят на Динамо Бушан обаче се озова на мястото си и беше хванат.

В 70-ата минута обновената и разпиляна защита на баварците позволи на Динамо да отбележи първия си гол в турнира през този сезон. Денис Гърмаш, който беше в резерв за почивка, изскочи от дълбините, набра скорост от Циганков и изправи зрителите на крака.

Нойер трябваше да спасява отдалеч нападателя Сидорчук, след което отборите си размениха няколко неточни удара. В последния момент Циганков удари гредата.

Динамо Киев – Байерн Мюнхен 1:2

0:1 Робърт Левандовски – 14′
0: 2 Кингсли Коман – 42′