А Бразилия не остави шансове за България в Лигата на нациите – Волейбол – БГ Волейбол

Бразилия поведе в Лигата на нациите, след като победи България с 3: 0 (25:16, 25:22, 25:12) и записа седмата си победа в турнира. България има само 1 успех от 8 мача, това е 4-то поредно поражение.

България се класира на 14-о място в класирането, тъй като до момента изпреварваме Холандия и Австралия.

След равен старт България поведе с 5: 4, а Парапунов направи отлично впечатление с представянето си поне в тези първи минути на мача в първата игра. След атаката на Аспарухов излезе извън границите – 5: 5. След отличната атака на Карягин резултатът стана 7: 7.

За съжаление, лъвовете последваха Селесао с три поредни точки и резултат 10: 7 в тяхна полза. Постепенно бразилците увеличиха темпото и дръпнаха с 4 точки – 13: 9. По диагонал съперникът допусна грешка в атаката, а ние намалихме разликата до 3 точки – 10:13. Аспарухов спечели 11-ата точка срещу България, но бразилците върнаха 1 точка и резултатът беше 11:14. При 18:13 в полза на Бразилия, Силвано Пранди направи почивка, за да мотивира момчетата да поемат по-сериозни рискове при първия удар.

Лукарели след отличен сервис направи разликата още повече и резултатът беше 19:13. С много по-добра игра и грешки от наша страна, Бразилия спечели първия мач 25:16.

Във втория мач България отново започна добре с преднина от 5-3, но бразилците се възстановиха и запълниха разликата. В първата техническа пауза България поведе с резултат 8: 6. Постепенно съперникът на „трикольорите“ започна да играе по-добре и при 12:12 излезе на контра. Атаката на Парапунов позволи на Бразилия да поведе – 14:13, но българите изравниха резултата – 14:14. След предимството на Бразилия с две точки, успешната атака на Парапунов позволи на България да изравни резултата преди 16:16. В решителните моменти от втория мач Бразилия поведе – 21:18. Въпреки безкористната игра на България в защита, бразилците играха 23:20. С две точки, вкарани поред от Карягин и Картев, разликата беше намалена до 1 точка – 22:23 в полза на противника. Бразилия се справи добре във втория мач – 25:22.

В третия мач България стартира отлично и отново по-добре, но бразилците не ни позволиха да се откъснем и резултатът беше 7: 7, както в първата част. Бразилия продължи напред с три точки и игра при резултат 11: 8, като постепенно увеличи разстоянието до 14: 8.

Лукарели вкара 16 точки в третия гейм, а резултатът беше 16: 9, а Брайл вкара 9 точки директно от сервиса в тази секция. Постепенно разликата се увеличи до 10 точки – 21:11, като тази част беше сякаш най-слабата от страна на българския отбор. Бразилия завърши играта с резултат 25:12, а с нея и мача с резултат 3: 0.

Най-добрите бомбардировачи на българския национален отбор бяха Радослав Парапунов и Аспарух Аспарухов с 8 точки. Рикардо Лукарели има 15 точки за бразилския национален отбор.

Състав на България: Денис Карягин, Николай Колев, Мартин Атанасов, Владимир Станков, Георги Сеганов, Георги Петров, Аспарух Аспарухов, Гордон Люцканов, Владислав Иванов, Цветан Соколов – капитан, Николай Къртев, Мартин Иванов, Святослав Иванов и Радослав Парапунов

Бразилия: Бруно Ресенде – капитан, Маурисио Борхес Алмейда Силва, Крелинг, Уолас де Соуса, Идалго, Кавалкевич, Сантос, Маурисио Луис де Соуса, Дъглас Корея де Соуса, Насименто, Хос, Рикардо Лукарели Соуза