Аякс и реферът убиват 10 смели воини в Дортмунд

Първите десет на Борусия Дортмунд играха смело, но загубиха от Аякс с 1:3 в мача от група C на Шампионска лига на стадион Сигнал Идуна Парк.

Играчите на Марко Роуз играха много добре през първото полувреме, което беше съсипано от скандалното решение на съдията Майкъл Оливър да зачерви картон Матс Хумелс в 29-ата минута. Това обаче не притесни “жълто-черните”, които поведоха малко след като капитанът Марко Ройс бе точен от точката на дузпата.

Борусия опита, защитавайки се заедно, но численото предимство на гостите се отрази и в 72-ата минута Душан Тадич изравни резултата. В 84-ата минута Себастиан Алер ​​заглуши стадиона, а Дейви Класен сложи точка на спора в добавеното време.

Аякс отбеляза общо 12 точки и се класира за елиминацията, а Борусия отбеляза 6 точки – колкото третият Спортинг в Лисабон.

Преди две седмици вестфалците бяха под влиянието на съкрушителното 4-0 в полза на Амстердам и имаха много силен натиск у дома, което доведе до удари 7-2 до средата на първото полувреме и 55% владение.

Торган Азар, Джъд Белингам и Матс Хумелс имаха добри шансове за германския тим, но никой от тях не успя да нанесе точен удар, което важи за гостуващия тим.

Едва в средата на първото полувреме Себастиан Алер ​​загря ръкавиците на Грегор Кобел, но съдиите отбелязаха засадата. Капитанът на Борусия Марко Ройс нанася силен удар, но вратарят на Аякс Ремко Пасвиер е наблизо.

Преди края на мача противоречивият английски рефер Майкъл Оливър отново получи необходимата доза внимание, защото даде спорния червен картон на Матс Хумелс. Световният шампион твърдо влезе в бразилеца Антъни, който реши да прави улични трикове в средата на терена, и беше изгонен, въпреки факта, че нямаше контакт на входа и дори кариоката се изправи на крака при скачане във въздуха . … Системата за видеоповторение VAR също се намеси, но само потвърди както своята некомпетентност, така и некомпетентността на рефера.

Оливър изобщо не беше в клас, защото пропусна няколко очевидни дузпи за Дортмунд за фаул на Мазрауи срещу Белингам. Едва след като получи сигнал в ухото му, реферът погледна ситуацията и видя ясно избутване в наказателното поле – дузпа! Марко Ройс пристъпи зад топката и изведе отбора си напред в резултата.

Аякс пресира преди почивката и Лисандро Мартинес се озова близо до напречната греда в най-добрата си позиция.

В началото на второто полувреме Белингам направи още един пас към Борусия. Домакините се защитаваха заедно, за да наваксат пропуснатото поради отсъствието на Хумелс, но явно започнаха да се изморяват.

Както се очакваше, холандците станаха много по-активни, използвайки численото си предимство. На Дортмунд липсваха тежестта и остротата на атаката, но беше приятно да видя дори Ройс да се завръща, за да помогне в собствената си ложа.

В 72-ата минута защитата на Борусия се пропука – Антъни е в центъра отдясно, Понграчич игра слабо с глава и прати топката обратно в собствената си мрежа. Хитър Душан Тадич дебне точно на далечната греда и вкара от близко разстояние – 1:1.

Свежият Даниел Мален вдигна настроението на трибуните с бърз шут и силен диагонален удар веднага след влизането в игра, но топката бе уловена от вратаря на Амстердам Пасвир. Десет минути преди финала германският тим явно се бори с времето и именно тогава верните им фенове скандираха високо „BVB”, наелектризирайки атмосферата по уникален начин.

В 84-ата минута обаче пълен обрат стана факт. Антъни стреля отново отдясно, като този път Себастиан Алер ​​удари глава. Топката беше в обсега на вратаря Кобел, но той просто я хвърли и не можа да попречи на вратата.

В добавеното време Дейви Класен отбеляза гол след нов трансфер от бразилеца Антъни.

Борусия Дортмунд – Аякс 1:3