Аякс зае първото място след преврата в Турция, Алер ​​влезе в историята на Шампионска лига – Футболен свят – Шампионска лига

Холандският шампион Аякс зае първото място в група C на Шампионската лига. Тимът от Амстердам победи Бешикташ с 2:1 като гост и зае първото място с 15 точки.

Домакините поведоха с гол от дузпа на Рашид Гезал в 22-ата минута, но с две попадения на Себастиан Алер ​​в 54-ата и 69-ата минута стигнаха до пълен обрат за тима на Ерик тен Хааг. Бешикташ остава последен, без да спечели нито една точка.

Бешикташ поведе в 22-ата минута, като получи дузпа, която бе отсъдена след намесата на системата VAR за игра с ръка в наказателното поле на Нусаир Мазрави. Рашид Гезал поведе, когато вратарят Андре Онан изби в корнер, но нямаше шанс – ударът беше силен.

Четири минути по-късно Дхарами имаше добра възможност да изравни резултата след удар и удар, но Гунок уби.

Три минути преди края на полувремето добра контраатака на Бешикташ можеше да доведе до втори гол в полза на домакините, но Онана спаси с крак.

връзка1 “>

БГНЕС

По време на почивката с Аякс Себастиан Алер ​​се включи в играта и смени отбора си. Французинът изравни в 54-ата минута с празна врата на Талалифико и хвана топката при 1: 1. Това бе осмият му гол в пет мача от Шампионската лига на УЕФА.

Алер направи пробив в 69-ата минута, след като засече удар на Мартинес, който не изглеждаше точен. Така той стана първият играч, отбелязал девет гола в първите си пет мача от Шампионска лига.

В добавеното време Алеер прати топката в мрежата за трети път, но този гол бе отменен правилно заради засада.