Аш Петров през сълзи: Този отбор заслужава подкрепа, докато отрицателният

Селекционерът на националния отбор не можа да сдържи сълзите

Треньорът на националния отбор Ясен Петров беше изключително развълнуван след минимален успех над Литва с 1: 0.

Освен първата победа за него като треньор на националния отбор, този мач беше първата победа за България в официален мач от почти две години.

Успехът се оказа труден и доста болезнен, но според Ясен Петров тези три загубени точки могат да се превърнат в повратна точка в развитието на отбора.

Той не можа да скрие сълзите си, тъй като няколко минути след края на мача каза пред камерата на БНТ:

Знаех, че ще бъде много трудно. Момчетата наистина искаха тази победа. Мисля, че се представихме добре в отбор, който няма какво да губи. Атмосферата е наистина страхотна и мисля, че този отбор има бъдеще. Днес спечелихме точки. Не сме печелили от две години и успяхме да постигнем това.

Надявам се да получим още повече подкрепа, защото тези момчета го заслужават. В националния отбор имаше много негативизъм. Нашето желание е да носим радост с точки и победи. Днес направихме крачка. Гордея се с това, което правя сега. Мисля, че контролирахме играта.

Една малка стъпка, но сладка. Имахме много малко време за работа след мача с Италия. С всеки лагер ще имаме време и можем да направим нещо. Тези дни не е толкова лесно да поставим това, което искаме в мач. Литва отзад не ни създаде особени проблеми. Трите момчета се справиха много добре с опита на Недялков. Малинов изигра много добър мач, капитанът Костадинов също изцеди “– каза менторът.

Героят Ивайло Чочев също застана пред камерите, като напусна пейката и отбеляза победния гол в мача в 82 -ата минута.

„Много труден мач срещу противник, който се защитаваше много добре и игра компактно. Вратарят им спаси добре. Попаднахме в много трудна ситуация. Откакто се върнах в националния отбор, намерих страхотен отбор. Тази победа ще бъде една от най -добрите. голямо значение за нас. ” Литовският отбор беше елиминиран физически през второто полувреме. Направихме промени и може би това помогна. В този отбор има предимно млади момчета и тази победа ще им даде допълнителна увереност. Мисля, че бъдещето е с тези момчета “, каза той.