Атлетико Мадрид направи грешка при Валенсия – Футболен свят – Испания

Леванте успя да спечели точка срещу Атлетико Мадрид, завършвайки мача 2-2 в 11-ия кръг на Ла Лига.

“Дюшекчиите” водеха на два пъти по резултати, но с две дузпи Леванте успя да вземе точка от шампиона. Диего Симеоне бе изгонен от резервната скамейка в 81-ата минута.

Шампионите са на шесто място в класирането с 19 точки, а Леванте е на предпоследно място с шест точки.

Атлетико започна мача агресивно, а в 5-ата минута Аитор Фернандес трябваше да покаже рефлекс, за да отрази уверения удар на Жоао Феликс. Атаките на възпитаниците на Диего Симеоне дадоха резултат още преди да са изминали 15 минути от играта. В 12-ата минута Фелипе удари с глава Антоан Гризман, който прати топката във вратата на Фернандес.

В следващите минути обаче играта на мадридчани беше по-агресивна от позволената, което доведе до два жълти картона за Мари Ермосо и Фелипе. В 37-ата минута съдията реализира дузпа за домакините след нарушение на Луис Суарес. Енис Барди пое играта, чакайки Ян Облак да избере ъгъла, в който да хвърли топката в средата на вратата – 1:1.

Най-добрата позиция на Атлетико през второто полувреме доведе до това, че София отбеляза втория гол. В 76-ата минута Родриго де Пол проследи отблизо случващото се на терена и намери Матеуш Куня, който с точен удар отбеляза за 1:2.

Пет минути след гола на гостите обаче треньорът им Диего Симеоне бе свален от пейката и това не беше краят на лошата новина за състезателите.

В 87-ата минута съдията Пабло Фуертес отсъди на Леванте втора дузпа в мача с ръка за Ренан Лоди. Енис Барди отново застана зад топката, като този път Ян Облак не успя да спре играча на Леванте.