Аталанта смазва Интер в силно дерби в центъра на Бергамо – Футболен свят – Италия

Аталанта и Интер не успяха да спечелят голямото дерби от 22-ри мач от Серия А, което завърши 0-0 в двоен сблъсък. И двата отбора имаха своите шансове за победа, но в крайна сметка никой не си тръгна с максимални точки от Бергамо.

връзка1 “>

И двата отбора започнаха срещата доста предпазливо, а в 7-ата минута Джимшити успя да предотврати леко недоразумение в защитата на домакините, след което може да възникне опасност за нерадзурите. В 13-ата минута Песино пробва от границата на наказателното поле, но изпълнението му бе блокирано.

В 16-ата минута се случи първата истинска ситуация, след като Дармян удари топката в главата на Един Джеко, но ударът му не се размина. Десет минути по-късно Алексис Санчес получи още повече шансове за удар, но Мусо се намеси перфектно и изби в корнер.

В 34-ата минута Джеко отново опита силен удар отдалеч, но безкрайно неточен. Домакините изпробваха за първи път Самир Ханданович в 39-ата минута, когато Матео Песина стреля отблизо, но вратарят внимаваше и покри собствената си мрежа.

Аталанта игра в началото на втората и Матео Пешина пропусна страхотен шанс за гол в 49-ата минута, принуждавайки Ханданович да направи страхотно спасяване. Минута по-късно Джако отново стреля неточно с глава.

В 66-ата минута Един Джеко получи пас, нахлу в наказателното поле и прехвърли вратаря Мусо, но Блерим Джемшити се намеси точно пред Перишич. Вечерта сякаш не притесни Джеко, който пропусна още една позиция с няколко метра в 71-ата минута. В 76-ата минута Артуро Видал видя удара му встрани.

В 78-ата минута Марио Пашалич беше на огнева позиция, но ударът му с глава изби в корнер. Бергаматците се активизираха, а само няколко минути по-късно Мерих Демирал пропусна добър шанс с 15 метра.

Ето съставите на двата отбора:

Аталанта: Мусо, Джимшити, Демирал, Паломино, Печела, Де Рун, Куупмайерс, Фрейлер, Пашалич, Песина, Мюриел;

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Бастони, Скриняр, Дармиан, Барела, Брозович, Калханоглу, Перишич, Санчес, Джеко;