Арсенал избяга от Съндърланд и се класира за 1/2-финалите за Купата на лигата + ВИДЕО

Арсенал победи Съндърланд с 5-1 във ФА Къп и се класира за полуфиналите на турнира.

Героят за артилеристите в мача беше Еди Нкетия, който отбеляза хеттрик (17, 49 и 58 минути), Никълъс Пепе (27) и Чарли Патино (90) добавиха по един гол, Нейтън отбеляза почетен гол за гости. Broadhead 31).

Интересното за Патино е, че това беше неговият дебютен мач за първия отбор на лондончани и той успя да се разпише само няколко минути след като влезе на терена.

Като цяло Арсенал доминира напълно в мача, отбеляза дузина гола, отбеляза пет гола и в крайна сметка го заслужи в следващата фаза на надпреварата.

Пиер-Емерик Обамеянг отново не намери място в “артилеристите”, тъй като е малко вероятно да се регистрира в отбора на Арсенал в близко бъдеще и най-вероятно ще бъде преместен през януари.

Заслужава да се отбележи, че това беше поредната съкрушителна победа за лондончани в Купата на лигата, преди това момчетата от Артета се справиха с UBA (6-0 като гост), Уимбълдън (3-0 победа като домакин) и Лийдс (2-0). спечели като домакин)).

Съндърланд от своя страна показа открит футбол, но допусна много грешки в защита, които се оказаха решаващи. Така гостите ще се концентрират изцяло върху мачовете от Първа лига и ще постигнат целта си за напредване в първенството.