Аржентина пропусна нови точки в квалификацията преди бронзовия медал на Марадона

Аржентина отново не успя да спечели световните квалификации – 1: 1 у дома срещу Чили, която остава втора в групата в зоната на Южна Америка.

Победата изпрати, поне временно, Лео Меси и компания над бразилския лидер, който остава една точка напред и един мач по-малко. Четири отбора се класират директно, като пети ще атакува Мондиал 2022.

Огромна бронзова статуя на Диего Марадона беше открита преди мача на стадиона в Сантяго дел Естеро. Целият аржентински отбор дойде на нейното шоу и след това излезе на арената, за да играе мача. Звездите на водещите се появиха в специално подготвени тениски, на гърдите на които беше лицето на Диего и годините, в които живееше – 1960-2020.

Марадона замина през ноември.

Аржентина отново игра неубедително, дузпата на Меси даде предимство на отбора в 24-ата минута, но след 12 минути Алексис Санчес изравни резултата. Така във втория пореден домакински мач един от основните фаворити на групата не спечели (след 1: 1 с Парагвай) през ноември.

Въпреки това, с 3 победи и две равенства, Аржентина има 11 точки. Бразилия води с 12-и резултат, а днес Еквадор поема.

В други мачове снощи:

Перу 0-3 Колумбия (Джери Мина, Андрес Урибе, Луис Диас)

Уругвай – Парагвай 0: 0.

В класирането Бразилия води с 12 точки в 4 мача, Аржентина – 11 (5 мача), Еквадор – 9 (5), Парагвай, Уругвай и Колумбия – 7 (от пет мача).

Снимка: AP / BTA