Помощници: Бесник Морина (Косово), Имран Кабаши (Косово)

– за Арда: Милен Стоев, Крам Стоянов, Спас Делев, Хуниньо
– за Апоел: Рой Гордана, Дейвид Келтиенс, Сагив Шалом Йехезкел, Ариел Харуш, Мигел Витор, Ейтан Тиби, Ротем Атуел

Арда (3-4-3): Иван Караджов – Милен Желев, Пламен Крумов, Милен Стоев (72-Иван Тилев) – Деян Лозев, Емил Мартинов, Лъчезар Котев, Крум Стоянов (39-Александър Георгиев) – Иван Коконов (65- Святослав Ковачев), Тонислав Йорданов (72-Жуниньо), Спас Делев
старши треньор: Николай Киров

Апоел (4-4-2): Ариел Харуш – Ияд Абу Абуид, Мигел Витор, Ейтан Тиби, Дейвид Селтиенс – Елтън Аколаце (65-Томер Йосефи), Рой Гордана (81-Давид Петручи), Мариано Барейро, Юджийн Анса (81 ) -Ротем Атуел) – Итай Шехтер (65-Сагив Шалом Йехезкел), Рамзи Сафури (74-Дор Миша)
старши треньор: Рони Леви

Отборът на Арда Кърджали загуби от израелския Апоел Беер-Шева с резултат 0: 2 в първия мач от втория квалификационен кръг на турнира в Конференционната лига.
За финалиста на последната купа на България това беше исторически първи мач в европейските клубни състезания, но поражението не оставя малки шансове за напредък в следващия етап преди реванша в Израел седмица по-късно.
УЕФА е изправена пред борбата срещу коронавируса на границата, домакините започнаха активно и в третата минута Милен Желев стреля в целта на Ариел Хариш, но неточно.
Натискът на Арда продължи до 20-ата минута, след което гостите от Израел не само изравниха резултата, но и поеха инициативата. Той обаче не вкара преди почивката и нямаше много възможности за такъв гол.
Апоел успя да излезе напред в 52-ата минута, когато халфът Мариано Барейро засече с глава от корнер. Аржентинецът прати топката в земята, а след удара тя стана неизбежна за вратаря Иван Караджов. Преди корнера обаче домакините от „Арда” имаха оплаквания срещу Спас Делеве за нарушението, които обаче не бяха взети под внимание от главния рефер от Косово Висар Кастрати.
Голът даде тласък на Арда, а в следващите 25 минути играта се игра предимно в половината от гостите. Спас Делев опита да стреля по вратата на Апоел от почти всяка позиция, но ударите му не можаха да попречат на Ариел Харуш.
Апоел нанесе решаващия удар в 78-ата минута, когато резервата Дор Миха намери топката от воле и изстрел на бомба от разстояние 7-8 метра не остави на Караджов никакъв шанс – 0: 2.
На 87-ата минута на терена се състоя битка между играчите, която завърши с поредица жълти картони за играчите на двата отбора.
До последния сигнал от съдията Арда продължи да оказва натиск, но дори не можа да достигне почетния гол.