Анфийлд празнува ново чудо – Ливърпул на полуфиналите за Купата на лигата – Football World – Англия

Експерименталният Ливърпул си осигури място в полуфиналите на Купата на лигата, като победи Лестър Сити след дузпи в четвъртфиналите на Купата на лигата. Юрген Клоп се постара да помогне на Брендън Роджърс да вкара три гола през първото полувреме, като Джейми Варди и Джеймс Медисън отбелязаха два пъти за Лисиците. Един гол върна Алекс Окслейд-Чембърлейн до крайния резултат 1-3 на полувремето, докато Такуми Минамино изравни в добавеното време. В дузпи обаче червените показаха най-доброто качество между двата отбора, а Кивен Келехер на два пъти отрази атаки срещу играчите на гостите, докато за домакините само една грешка допусна домакинският герой – Минамино.

През цялото второ полувреме “червените” бяха по-активен отбор и се стремяха към равенство, а в края на мача дори Лестър започна да забавя времето, което накара феновете на Ливърпул да се усмихнат, предвид техния състав. Все пак клиничният гол на Минамино в добавеното време изпрати мача до дузпа, при която домакините бяха по-концентрирани и изглеждаха заслужено напред в надпреварата.

връзка1 “>

Гъливер / GettyImages

Срещата започна с силен натиск от страна на домакините, но лисиците имаха първия си шанс за гол, след като Мадисън изпрати остър пас по земята към Патсън Дака. Нападателят на Лестър се натъкна на Били Куметио и стреля с левия крак диагонално, но Келехер се намеси и изпрати топката в корнер.

Гостите откриха резултата в десетата минута, след като Сумаре взе топката от Окслейд-Чембърлейн в центъра на терена. Последва пас към Медисън, който веднага видя Джейми Варди, чийто диагонален удар беше неизбежен за Келехер – 0-1 за Лестър.

Четири минути по-късно Дюзбъри Хол изведе Лестър Патсън Дака отляво в атака. Африканецът овладя и даде паралелен пас към Джейми Варди, който прати топката в празната част на вратата, която бе пазена от Келехер – 0:2.

В 19-ата минута Ливърпул изигра една от топките си пасивно, след като Роберто Фирмино получи топката в наказателното поле на Фокс, но той застана с гръб и трудно се обърна, за да нанесе удар. Затова номер 9 сред „червените“ отиде при Окслейд-Чембърлейн, чийто удар беше неизбежен за Шмайхел – 1:2.

Двата допуснати попадения не притесниха подопечните на Юрген Клоп, а те логично върнаха попадението чрез английския халф, а действията им срещу вратата на съперника продължиха да са агресивни. Лестър обаче беше по-придирчивият отбор в мача, а в 34-ата минута грешка на голмайстора на Ливърпул позволи на Джеймс Медисън да овладее топката. Английският плеймейкър отправи топовен изстрел, който Келехер не можа да не остави – 1:3.

Седем преди края на първото полувреме полузащитникът на Ливърпул Тайлър Мортън небрежно се върна към Джо Гомес, а английският защитник не успя да овладее достатъчно добре топката, за да може Варди да напредне към вратата на Келехер. Удар с десния крак, но топката срещна дясната греда на ирландските червени гвардейци.

В 41-ата минута Рикардо Перейра отново трябваше да бъде лекуван в щаба на Лестър, а защитникът седна на терена на Анфийлд. На негово място Брендън Роджърс въведе Марк Олбрайтън в играта. В добавеното време Ливърпул организира добра атака и младият Конър Брадли завърши атаката с левия крак, но ударът му беше твърде слаб, за да провали опитния Шмиахел.

Юрген Клоп явно не беше доволен от видяното през първото полувреме и направи тройна смяна на полувремето, след като в играта се появиха Ибрахима Конате, Диого Хота и Джеймс Милнър. Второто полувреме започна със значително повече агресия от домакините, но както и първото полувреме, първият голям шанс беше за сметка на гостите. Дуйсбург Хол беше изтеглен вляво, след като защитата на Ливърпул беше поставена високо, за да окаже максимален натиск върху съперниците, след което симулира червен защитник на границата на наказателното поле и стреля, но Келехер отбеляза с една ръка. в ъгъла нищо интересно не излезе от Лестър. Малко след това ударът на Такуми Минамино беше блокиран от защитник на Fox.

Малко преди часа на играта Союнджу се представи страхотно пред Роберто Фирмино, като лиши бразилеца от точен удар срещу Лестър, но с негова намеса турският национал получи изкълчване в задната част на бедрото. В 68-ата минута червените направиха отлична атака, а Минамино комбинира къс пас с Хота, който победи Шмайхел с мощен ляв удар – 2:3.

Голът на португалеца даде сериозен тласък на всички, свързани с 19-кратния шампион на Англия, а в следващата атака след ъглов удар Костас Цимикас опита три пъти да удари към вратата на лисиците, но и трите пъти Гръцкият беше блокиран. … Дванадесет преди края Нико Уилямс стреля отдясно Люк Томас за атака на червените, но топката се оплете в мрежата, но от външната страна на вратата на Шмайхел. При следващата атака Фирмино се освободи и премина към вратата на датчанина, но бразилският нападател беше достигнат и не можа да стреля добре.

В 82-ата минута друг дублер на Ливърпул опита мощен удар от средната дистанция и Йота атакува топката, която промени траекторията си, но с брилянтна намеса Шмайхел изпрати топката в корнер. Натискът от Ливърпул ставаше все по-силен, но основните опасности пред вратата на Шмайхел бяха корнерите. Реферът назначи добавени шест минути, през които Окслейд-Чембърлейн атакува неточно вратата на гостите.

В петата минута на добавеното време Минамино получи пас между двамата централни защитници на Лестър Сити и овладя гърдите, след което десният удар стана неизбежен за Шмайхел – 3:3. Така японците пратиха мача в дузпа .

На първата спирка Юри Тилеманс прати топката високо в десния ъгъл и изведе лисиците напред в наказателното поле. В реванша Джеймс Милнър удари силно Шмайхел в левия ъгъл – 1:1 след дузпи. Втори в Лестър Сити остана Джеймс Медисън, който отново стреля високо във вратата на Келехер, който се хвърли встрани и за пореден път даде предимство на гостите. Роберто Фирмино „изигра“ Каспер Шмайхел, който усети посоката на удара му – 2:2. В центъра на Марк Олбрайтън последва безкомпромисен удар, като Келехер се втурна вляво от вратата. Шестата дузпа в мача също бе реализирана, след като Окслейд-Чембърлейн победи Шмайхел, който „усети” ъгъла на английския халф. В седмия мач се изпълни първата дузпа, след като Келехер парира Люк Томас в левия му ъгъл. Наби Кейта прати топката във вратата на Шмайхел с мощен удар 4:3. Келечи Ихеаначо коригира неточността на Томас и доведе резултата до 4:4. Такуми Минамино обаче не издържа на натиска и след като топката „облиза“ гредата, прати топката във вратата. Куйвин Келехер обаче реагира впечатляващо на следващия удар на Райън Бертран и отново постави Лестър в лоша позиция. Джота вкара и изпрати Ливърпул на полуфиналите за Купата на лигата!

FT / ЛИВЪРПУЛ срещу ЛЕСТЪР СИТИ 3:3 (5:4 след дузпа)

0: 1 Джейми Варди (9)

0: 2 Джейми Варди (14)

1:2 Алекс Окслейд-Чембърлейн U19

1:3 Джеймс Медисън (33)

2: 3 Диого Хота (68)

3: 3 Такуми Минамино (90 + 5)

Начални състави:

Ливърпул: Куйвен Келехър, Конър Брадли, Били Кумецио, Джо Гомес, Константинос Цимикас – Тайлър Мортън, Джордан Хендерсън, Алекс Окслейд-Чембърлейн, Такуми Минамино, Роберто Фирмино