Андреев подхожда към основната схема на Challenger в Истанбул – TennisKafe

Challenger Istanbul 2, квалификации, първи кръг
Адриан Андреев-Александър Козбинов 6-4 6-4

Адриан Андреев е вторият в квалификациите за турнира Challenger в Истанбул и в първия си мач показа, че е заслужен. Българинът нокаутира Александър Козбинов с 6-4 6-4 и спечели основния равен.

Третата ни ракета започна мача несигурно и позволи ранна почивка при 1: 3, но реагира перфектно – спечели следващите четири гейма и убедително затвори сета до края на играта.

Втората част се разви по подобен начин – отново 1-3 и с нов обрат. Андреев значително надмина съперника си в плейофите и благодарение на това често успяваше да го победи, когато Козбинов трябваше да разчита на втория сервис.

Адриан можеше да се пребори с още топ 400 в решаващия мач и да стигне до основното равенство, но Юу Сиу Хсу неочаквано загуби от Лорън Локоли с резултат 3-6 2-6.

Така Андреев ще играе с французина, който е на No484 в световната ранглиста.