Андреев да играе в първия си полуфинал на Challenger – TennisKafe

Challenger Forli 2, четвъртфинал
Адриан Андреев – Евън Фърнес 7-6 (6) 4-6 6-3

Адриан Андреев продължава да се радва на най-добрия си турнир Challenger. Третата ни ракета спечели тежка, почти тричасова катастрофа срещу Евън Фърнес, осигурявайки дебюта му на полуфинала в тази категория.

Още от първата част беше ясно, че мачът ще бъде тежък. Адриан владееше инициативата още в първите минути и оказваше постоянен натиск върху съперника, но въпреки шансовете си в три от първите четири подавания на испанеца при 4:4, резултатът все пак беше равен.

Андреев все пак удари от почивка 0 до 5-4, но при първото хвърляне представянето му намаля. Въпреки че не успя да спечели следващите два гейма на сервиса, той не даде нито точка на съперника на срещата – на два пъти направи първоначалното хвърляне за затваряне на сета, но интригата продължи и на тай-брека.

289-ата ракета на света започна по-силно в тай-брека и поведе с 5:0. При 6-2 Фурнес спечели четири поредни сет точки, но Адриан показа завиден манталитет и успя да изравни 6-6. Две поредни непредизвикани грешки на противника доведоха до повеждането на Андреев в мача.

Въпреки че имаше ранен шанс за нов пробив при резултат 1:0 40:1, вторият сет се изплъзна от ръцете на българина. Един пробив беше достатъчен за Фурнес, който увеличи процента и качеството на първия си сервис.

В третия сет и двамата имаха много добър начален удар, тъй като третата ни ракета имаше впечатляващ рекорд от 81% успех на първи сервис, 76% успех на първи сервис и 80% успех на втори сервис.

Тази стабилност в играта на Андреев прехвърли напрежение в полето на съперника и при резултат 3:4 французинът се разпадна.

На полуфиналите Адриан Андреев ще играе срещу световния номер 211 Джей Кларк (преди 153) или Пол Джъб (347).