Анди Мъри стартира с убедителна победа в Сидни – TennisKafe

Сидни Тенис Класически първи кръг

Анди Мъри – Виктор Дурасович 6-3, 6-1

Анди Мъри започна участието си в ATP 250 в Сидни с категоричен успех над световния #345 Виктор Дурасович. Трикратният шампион от турнирите от Големия шлем в някои моменти от първия сет показа известна нерешителност, но като цяло нямаше сериозни проблеми срещу норвежеца и той победи в 73-ата минута.

На 1/8-финалите Мъри ще се изправи срещу вицешампиона Николоз Басилашвили.

Британецът отбеляза 96% от точките на първи сервис (25/26), като същевременно записа повече аса (4-2) и по-малко двойни грешки (2-3). Двукратният олимпийски шампион отбеляза четири от осемте си точки за пробив (50%), а Дурасович така и не стигна до точка за пробив.

Срещата започна по същия начин, като в първите пет мача нито един от съперниците не успя да постигне възможност за пробив. След това обаче Мъри изненада съперника си с отлична мрежа и направи първия пробив в мача, който впоследствие се консолидира и по този начин увеличи преднината си до 5-2. В осмия гейм, който беше най-дългият и труден в мача, Дурасович спаси три сетбола, преди най-накрая да спечели паса. Радостта на норвежеца обаче не продължи дълго, тъй като Мъри отвърна със сервиране на нула и спечели първата част с резултат 6:3.

Дурасович поведе в началото на втория сет, но Анди Мъри напълно доминира оттогава. Британецът при реваншната атака започна да играе много по-агресивно и това му донесе успех и така дойде последната точка от мача. Британецът имаше много силна серия и записа три поредни пробива, формирайки крайното 6-3, 6-1 в своя полза.