Анди Мъри завърши сезона на Siner – TennisKafe

Стокхолм Оупън, 1/8 финали

Яник Синър – Анди Мъри 6-7 (4), 3-6

Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на ATP 250 в Стокхолм след победа в два сета над Яник Синър на първо място. Британецът изигра един от най-силните си мачове за сезона и никога не позволи на противник да прекъсне сервиса, фиксирайки втора победа над играч от топ 10 за по-малко от три седмици.

На следващия етап трикратният шампион от Големия шлем ще се изправи срещу No52 в света Томи Пол.

“Просто съм доволен от това, което показах тази вечер. Яник атакува добре от основната линия и ми създаде много проблеми. Мисля, че това беше най-силният ми мач за сезона. Страхотно е, че успях да победя тенисист от ТОП – Пак 10. че все още мога да играя на най-високо ниво. Тази година изиграх много мачове с най-добрите тенисисти. Спечелих някои от тях, но и загубих много. За щастие тази тенденция започна да се променя напоследък. Това трябва да стане нормално за мен. бизнес, ако искам да напредна в класирането и да улесня живота си. Вече съм на четвъртфиналите и съм сигурен, че мога да стигна далеч в този турнир”, каза британецът в интервю в сайта.

Основният фактор за успеха на Мъри бяха точките за завръщане (28-19), тъй като Seiner имаше минимална преднина пред сервиса (47-46). Бившият номер 1 в света отбеляза две от шест точки за пробив (33%), а втората италианска ракета не успя да използва единствената точка за пробив, която се отвори пред него.

Първото полувреме беше напълно равностойно, като и двата опонента разчитаха основно на своя сервис, както и на дълги игри с атаки от основната линия. Единственият пробив в сета бе открит за Синър при 3:3, но италианецът пропусна възможността, като изпрати топката в аут след неуспешна атака отляво надясно.

Тай-брекът започна по-добре за Мъри, който водеше с 3-1, но Синър промени резултата и си върна преднината при 4-3. Последваха още няколко продължителни плейофа, в които опитът на Мъри беше решаващ, докато бекхендът му сериозно пречеше на световния No10. Това помогна на британеца да вкара серия от четири поредни точки и да спечели сета със 7-6 (4).

Мъри пропусна брейкпойнт в началото на втория сет, позволявайки на Синър да поведе, но впоследствие двукратният олимпийски шампион изигра най-силния си период в мача. Играчът с уайлд карти започна да преследва опонента си с много ефектна комбинация от мощен форхенд и къси топки, което му помогна да поеме инициативата и го победи с 3-1.

Синър успя да прекъсне серия на Мъри и да намали резултата, но двукратният шампион от Уимбълдън продължи да сервира много солидно, а в деветия гейм направи решителен пробив, формирайки крайния резултат 7-6 (4), 6-3. след 2 часа 15 минути. на съда.