Англия спечели отново, но не успя да убеди отново преди УЕФА ЕВРО 2020 – Футболен свят – Евро 2020

Англия спечели втората си победа в тестовите си мачове преди УЕФА ЕВРО 2020. Този път Трите лъва победиха отбора на Ривърсайд от Румъния с резултат най-малко 1: 0, както в първия мач срещу Австрия. Единственото попадение в мача падна в 68-ата минута, когато Маркус Рашфорд вкара от дузпа. В 79-ата минута заместникът Джордан Хендерсън също изпълни дузпа за нарушение срещу Доминик Калверт-Левин, но вратарят на Ница отразява опита на британския капитан.

Съвсем логично е Англия в Мидълзбро да се опита да притисне Румъния, но в 10-ата минута гостите се възползваха от момента. Годфри пропусна Кикалдъ и Камора, след което топката удари Марина, но ударът му беше лесен за Джонстън.

Минута по-късно Филипс даде страхотен пас отдясно на Джейдън Санчо, който влезе вътре, като елиминира Неделсиара и стреля, но топката мина покрай левия страничен стълб на румънската врата. Четвърт час по-късно звездата на Борусия Дортмунд Санчо може отново да стреля по Ница, но отново неточна.

link1 „>

През 24-ата Трите лъва поискаха дузпа, след като Иван беше елиминиран от Рафшрод, но Кирикеш спря звездата на Манчестър Юнайтед. Съдията обаче не се интересуваше от желанието на Рашфорд да изпълни дузпата. Шест минути по-късно Сам Джонстън направи спасяване, след като удари Станч от далечна дистанция, което не пречи особено на защитника на UBA.

В 32-ата минута Уорд-Прауз даде отличен пас в наказателното поле на румънците, а топката достигна с глава на Калверт-Левин, но топката се отби от гредата на Ница, въпреки че тя я пропусна. Шест минути по-късно Санчо се стрелна навътре отляво към наказателното поле на румънците и стреля по диагонал, но топката отново срещна румънската греда.

Второто полувреме започна със спонтанен натиск от страна на британците, а само две минути по-късно Word-Praus направи отличен пас заради фаул, а топката изигра Бен Годфри, но Ница парира удара. В 62-ата минута капитанът на Англия в този мач Маркус Рашфорд си проправи път с топката отляво и стигна до наказателното поле на румънците. Нападателят на Манчестър Юнайтед стреля с левия крак, но далеч от противниковата врата.

В 67-ата минута заместникът на Румъния Капуша фаулира своя Джак Гриалиш в наказателното поле, а съдията логично посочи бялата точка. Маркус Рашфорд застана зад топката, който укрепи и прати топката на земята в долния десен ъгъл на Ница, изведе британците напред с резултат – 1: 0.

В 78-ата минута Влад Чирикеш избута Калверт-Левин в румънското наказателно поле. Йордан Хендерсън беше зад топката, стреляйки в десния ъгъл на Ница, но румънският защитник предвиди опита и парира удара на капитана на Англия.

До края на мача румънците се опитаха да си възвърнат голотата отговорност, но в крайна сметка не успяха. Това беше и последният тест за Трите лъва преди старта на УЕФА ЕВРО 2020. В първия си мач от група D Англия ще се изправи срещу вицешампиона в света Хърватия на Уембли следващата неделя.

Стартови състави:

Англия: Джонстън – Годфри, Уайт, Средства, Шоу – Греалиш, Филипс, WordPress – Рашфорд, Калверт-Левин, Санчо

Румъния: Ница – Камора, Кирикеш, Неделчеару, Деян Кристиан – Кикалдау, Марин, Станчу – Паун, Алибек, Иван