Англия погази с 4: 0 на Уембли – Новини Fakti.bg – Спорт

Джеси Лингард вкара два гола, а Англия победи Андора с 4: 0 у дома в квалификацията за група I. Британците записаха петата си победа в пет мача и са единственият лидер с 15 точки. Лингард откри резултата в 18 -ата минута, а останалите голове паднаха след 72 минути, когато Хари Кейн вкара от дузпата, Лингард добави още един гол, а Букайо Сака вкара в 85 -ата минута.

За британците това беше първият мач на Уембли след загубата на финала на европейското първенство. Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт направи 11 смени и излезе с напълно нов състав след мача срещу Унгария преди няколко дни. Нападателят на Лийдс Патрик Бамфорд също направи своя национален дебют на рождения си ден. Британците са непобедени в световните квалификации след реконструкцията на Уембли, с 24 победи и 2 равенства в тези мачове.

Снимка: БГНЕС

Резервите на Англия не успяха да създадат много позиции през първото полувреме и като цяло едва преодоляха плътната защита на противника. Лингард беше най -активният на терена и именно той откри резултата в 18 -ата минута, след като топката падна удобно на крака в наказателното поле. Малко по -късно красивият гол на играча на Манчестър Юнайтед беше отменен поради засада.

В началото на второто полувреме, след страхотен удар на Рийз Джеймс, топката уцели напречната греда. След час игра Саутгейт освободи капитан Хари Кейн, Мейсън Маунт и Джак Гриниш. Промените промениха играта на отбора и той изглеждаше много по -опасен. Три резерви се основават на втория гол на Англия. Греалиш вдигна Маунт, който беше фаулиран, а Кейн вкара дузпа. Лингард вкара втория си гол в мача в 78 -ата минута с много красив удар с външен фалц. След това се фокусира върху Саке, който поведе с 4: 0.

Англия резерви 4-0